• Witamy

  • Bilet

  • Video

  • Partner

 • Program

 • Historia

  • Nagrody

  • Artysta

 • Klub

 • Kontakt

Trzy dni, dwa miasta, jeden festiwal.

A Mury runą – Und die Mauern werden fallen

21.11 do 23.11.2019 r.

 

Już po raz szesnasty festiwal transVOCALE ubarwi nam tak zazwyczaj szary listopad. Przyciągnie nad Odrę tym, co obecna scena muzyki świata oraz scena piosenki autorskiej ma do zaoferowania najlepszego. Bądźcie Państwo z nami, kiedy Słubicki Miejski Ośrodek Kultury SMOK oraz Forum Kleista w sąsiednim Frankfurcie nad Odrą zamienią się w muzyczny tygiel kultur. Podczas tego niezwykłego festiwalu pojawią się tu muzycy z Polski, Niemiec i całego świata. Zachwyćcie się Państwo ich czarującymi głosami i dajcie się ponieść ognistym rytmom.

 

Trzydzieści lat temu, w 1989 roku, najpierw w Polsce, a później w NRD, rozpoczął się okres wielkich przemian. Podczas pierwszych wolnych wyborów w Polsce i pokojowej rewolucji we wschodnich Niemczech upadła przysłowiowa ›żelazna kurtyna‹ i prawdziwy mur berliński. Trzydzieści lat po tych wydarzeniach tegoroczny

festiwal transVOCALE otworzy polsko-niemiecki projekt ›A Mury runą – Und die Mauern werden fallen‹. Świetni muzycy z okolic Słubic i Frankfurtu nad Odrą zaprezentują wieczór z piosenkami, które towarzyszyły tym czasom, a ludziom dały głos i poczucie wspólnoty. Szesnasta edycja transVOCALE rozpocznie się więc od pełnej nadziei, poruszającej i rewolucyjnej muzyki, która trafia do serc i zbliża je do siebie nawzajem.

 

Drugi dzień festiwalu poświęcony będzie muzyce polskiej. Dzięki współpracy ze Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury SMOK po raz kolejny mogliśmy zaprosić niezwykle ciekawych artystów, na których z niecierpliwością czekamy razem z Państwem.

 

Na zakończenie festiwalu chcemy wspólnie z Państwem wybrać się w muzyczną podróż po świecie. Potrzebne nam będzie do tego jedynie dziewięć koncertów i dwa wspaniałe miejsca. Usłyszymy muzykę z RPA, Estonii, Kanady, Niemiec i oczywiście z Polski.

 

I jeśli wydaje się Państwu, że po tych koncertach nastąpi już koniec, myli się. Na zakończenie każdego festiwalowego dnia nie trzeba będzie od razu wracać do domu. Dla nocnych koncertowiczów przygotowaliśmy w Darstellbarze koncerty aftershow z otwartą dla wszystkich sceną, możliwością spotkania festiwalowych artystów i przedłużenia tym samym festiwalowej atmosfery.

 

Przyjdźcie Państwo na transVOCALE i przeżyjcie coś, co we Frankfurcie nad Odrą określane jest mianem piątej pory roku.

 

Projekt wspierany jest przez Euroregion Pro Europa Viadrina.

Youtube-Playlist transVOCALE 2019